logo Natura Park
 Natura Park
Rowery - Natura Park Wesela - Natura Park Czarter Jachtu - Natura Park Tawerna - Natura Park Nordic Walking - Natura Park


"Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat"
J. Korczak     Cisza i spokój, kojący wpływ otaczającego lasu, bezpośredni kontakt z naturą oraz różnorodne funkcje rekreacyjne sprawiają, iż Ośrodek Natura Park stwarza idealne warunki do wypoczynku rodzinnego.


     Obiekt jest ogrodzony i bezpieczny. Na terenie: boisko do piłki nożnej, siatkowej i koszykowej, świetlica (bilard, piłkarzyki), nowoczesny plac zabaw, rozległe powierzchnie trawiaste i leśne.

Dzieci i nastolatki odnajdą u nas wiele możliwości aktywnego spędzenia wakacji.

Natura Park


PLAC ZABAW dostarcza dzieciom wiele radości i jest to jeden z ulubionych sposobów spędzania czasu. Naturalną potrzebą dziecka jest przebywanie w atrakcyjnym środowisku, wśród kolegów i koleżanek. Bezpośredni kontakt umożliwia rywalizację i rozwój kreatywności, uczy współpracy i współzawodnictwa. Dziecko poznaje zasady współżycia w grupie oraz własne możliwości. W ten sposób buduje swoje relacje i odnajduje się w gronie rówieśników. W trakcie aktywnej zabawy dziecko zdobywa wiedzę i doświadcza uczuć, które budują bazę doświadczeń na przyszłość.

Plac zabaw na świeżym powietrzu jest idealnym miejscem dla aktywności ruchowej.
Wspólna zabawa z rodzicami bądź rówieśnikami na placu wyposażonym w charakterystyczne sprzęty przyczynia się do rozwoju fizycznego.
Wysiłek, śmiech i krzyk wspomagają rozwój układu oddechowego i powodują dotlenienie organizmu (leczniczy jod).

Bezpieczeństwo placu zabaw
Lokalizacja, ogrodzenie wskazujące na wyłączne użytkowanie zgodne z przeznaczeniem i umożliwiające kontrolę opiekunów nad dzieckiem oraz nieprzypadkowe wyposażenie to cechy naszego placu zabaw. Konstrukcje sprzętów zostały opracowane, wykonane i zamontowane przez profesjonalistów.

Bezpieczeństwo dzieci na placu zabaw leży przede wszystkim w gestii rodziców i opiekunów.


Co można znaleźć na placu zabaw?

PIASKOWNICA jest dobra dla dzieci w każdym wieku. Kontakt ze specyficzną fakturą piasku jest dla dzieci nowym doświadczeniem, ponieważ wcześniej miały do czynienia głównie z plastikowymi zabawkami o gładkiej powierzchni np. gryzakami. Podczas zabawy w piasku dziecko rozwija zmysł dotyku, a rozmaite wyzwania np. przewracanie do góry dnem wypełnionych foremek, pozwala doskonalić precyzję i koordynację ruchów.

HUŚTAWKA WAŻKA pełni szczególną rolę w kształtowaniu mięśni nóg w trakcie odbijania się od podłoża i przy amortyzowaniu sił grawitacji przy opadaniu. Równoczesne wspieranie się i przytrzymywanie na drążku wpływa na wzmacnianie siły obręczy barkowej. Podczas zabawy na huśtawce dziecko uczy się koordynacji ruchów i utrzymywania równowagi a dodatkowo poznaje nowy wymiar własnego ciała – ciężar.

HUŚTAWKA KLASYCZNA to jeden z najpopularniejszych przyrządów. Rodzaj siedzenia jest decydującym elementem, który warunkuje bezpieczne użytkowanie przez dzieci z różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych – do 3 lat przeznaczone są sztywne huśtawki z poprzeczką i oparciem. Mimo, iż to rodzice służą w pierwszym okresie swoją pomocą przy huśtaniu, dzieci szybko osiągają samodzielność po osiągnięciu umiejętności utrzymywania równowagi oraz koordynacji ruchów. Huśtanie reguluje napięcie i siłę mięśni tułowia, ramion i nóg. Podobne funkcje z korzyścią dla ogólnego rozwoju dziecka pełnią BUJAKI, których zabawna forma od razu nasuwa skojarzenia ze szczęśliwym okresem dzieciństwa.

ZJEŻDŻALNIA towarzyszy dziecku od najmłodszych lat aż do... dojrzałości, gdy przyjemność zjeżdżania do wody ćwiczą na basenie nawet dorośli. Pokonanie pierwszego strachu przed bezwładnym zjechaniem jest pierwszym ćwiczeniem kształtującym „odwagę ruchową”. Najmłodszym dzieciom towarzyszą opiekunowie asekurując bezpieczne korzystanie z huśtawki, starsze dzieci muszą same wdrapać się po drabince na szczyt. Frajda ze zjeżdżania w pełnym pędzie jest tym większa, gdy ustawia się kolejka kolegów i należy szybko zsunąć się w dół, utrzymanie równowagi wymaga sprawnej koordynacji ruchowej.

Najbardziej wymagającym sprzętem do zabaw jest fantazyjny ZESTAW GIMNASTYCZNO - SPRAWNOŚCIOWY. Jest to konstrukcja zawierająca trapy z lin, ukośne i poziome drabinki, poprzeczne platformy i wbudowane na wysokości domki. Cały układ zachęca dzieci do odkrywania nowych sposobów pokonania całej struktury i ćwiczenia siły mięśni całego ciała. Pobudzając wyobraźnię taka zabawa kształtuje równocześnie planowanie przestrzenne ruchu i koordynację ruchową.